Údržba bazénu

Úprava bazénové vody není nikterak složitá, ač se to tak zpočátku může zdát. V zásadě stačí vodu dezinfikovat, upravovat její pH (pro účinnost dezinfekce) a občas použít některý z doplňkových přípravků pro dočištění vody. Nejčastější otázky ohledně údržby bazénové vody naleznete na tomto odkazu.

Dezinfekce bazénové vody

CHLÓR Super ( chlornan sodný roztok ) je ověřený tekutý prostředek pro dezinfekci Vašeho bazénu, spolehlivě zlikviduje všechny bakterie, plísně, řasy aj. Spolu s kyselinou tvoří dva základní produkty pro úpravu bazénové vody.

Stáčíme do našich 5-ti, 10-ti, 20-ti či 50-ti litrových vratných obalů. Nabízíme též 600-ti či 1000-litrové kontejnery.

Dávkování: 0,2–0,5 litru / 10 m3 (kubíků) vody v bazénu každých 3–5 dní.

POZOR: Aplikujte nejlépe večer po koupání, řiďte se počasím a frekvencí používání bazénu, horní hranici dávky (0,5 litru) jen při horkých dnech a nechte bazén profiltrovat. Dávkujte samostatně, než se daná chemikálie v bazénu promíchá. Nikdy nemíchejte kyselinu a chlór před samotnou aplikací do bazénové vody!

Chlór Super chlornan sodný

Úprava pH

Při používání chlornanu sodného jako dezinfekce bazénové vody přirozeně stoupá její pH.

Pro snížení pH bazénové vody se běžně používají kyseliny. V případě tvrdé vody doporučujeme použít kyselinu solnou, jelikož zároveň rozpouští vápenec. pH kontrolujte ideálně pravidelně alespoň 2x do měsíce – snažte se pohybovat v rozmezí pH 6,5 – 7,5.

Dávkování: 300 ml / 10 m3 (kubíků) vody v bazénu sníží pH o 0,1.

Příklad z praxe: Při aplikaci 1 litru chlóru do 25 m3 bazénu jednou za 4 dny přidáváme jednou týdně 1 litr kyseliny pro udržení pH na ideální hodnotě.

POZOR: Aplikujte nejlépe večer po koupání a nechte běžet filtraci, aby se voda promíchala. Dávkujte samostatně, než se daná chemikálie v bazénu promíchá. Nikdy nemíchejte kyselinu a chlór před samotnou aplikací do bazénové vody!

Kyseliny pro úpravu pH

Odstranění zbývajících nečistot – projasňovač

Vlivem špatného počasí nebo vysoké koncentrace prachu v okolí může dojít k znečištění bazénové vody, které se následně musí vysát.

Projasňovač je v tomto případě ideálním pomocníkem. Po aplikaci na sebe nabalí mechanické nečistoty, které pak jednoduše ze dna vysajete. Svými vlastnostmi skvěle doplňuje účinky chlornanu sodného. Lze používat preventivně a snadno se dávkuje.

Použití: Před použitím přípravku upravte hodnotu pH vody na cca 6,8. Potřebnou dávku přípravku nejdříve rozmíchejte v nádobě s vodou, zapněte filtraci a pomalu roztok rozlijte po hladině bazénu. Nechte filtraci běžet i několik hodin, aby se přípravek v bazénu pořádné promíchal. Následně filtraci vypněte a nechce vodu přes noc odstát. Vysrážené nečistoty na dně lze následně snadno vysát.

Dávkování: 30 – 60 ml přípravku na 10 m3 vody

Projasňovač

Jak na odstranění hnědých skvrn v bazénu

Používáte vodu ze studny, která obsahuje železo či mangan? Při aplikaci chlornanu sodného může dojít k oxidaci těchto kovů a zabarvení bazénové vody do hněda, pokud nepoužijete při napouštění bazénu tzv. maskovač kovů. Naštěstí nemusíte zoufat, jelikož existuje velmi účinné řešení, jak se hnědé skvrny v bazénu zbavit.

Řešením je Odstraňovač železa a manganu na bázi vitamínu C (kyselina L-askorbová), který na sebe dané kovy umí navázat, a tak bazén vyčistit.

Dávkování: 250 – 500 g / 10 m3 vody v bazénu dle znečištění

Kyselina L-askorbová

Záchrana při přechlorování bazénu

Každému občas může ujet ruka, a proto jsme přišli s výrobkem, který odbourává chlornan sodný – váže na sebe volný i vázaný chlór a tím odstraňuje jeho zápach.

Pokud to s chlornanem přeženete, není lepšího pomocníka.

Dávkování: 2 polévkové lžíce / 10 m3 vody v bazénu

Likvidátor chlorového zápachu

Odstranění vápenatých usazenin

Pokud máte tvrdou vodu, doporučujeme používat kyselinu solnou pro úpravu pH, snížíte tím podstatně riziko tvorby vápence na stěnách bazénu. Pokud již vápenec na stěnách máte, lze použít tzv. odvápňovač.

Odvápňovač (hydrogensíran sodný) je výrobek rozpouštějící vápenaté usazeniny ze stěn a dna bazénu, který zároveň slouží i jako pH – mínus.

Dávkování při odvápnění: 1kg / 10 m3 vody v bazénu.

Dávkování při úpravě pH: 100 g přípravku sníží pH 10 m3 vody cca o 0,1.

POZOR: pro odvápnění bazénu aplikujte při vypnuté filtraci a nechte aspoň půl dne působit.

Odvápňovač

Kompletní nabídku produktů naleznete na našem e-shopu

Nákupní košík
Přejít nahoru